O tym, jak bardzo szkoła znienawidzona była przez część z uczniów wiedzą jedynie oni sami. Lekceważenie zajęć, nieodrabiane prace domowe oraz niezdane klasówki to tylko część z rzeczy, jakimi musieli się oni mierzyć w przeszłości. Z perspektywy czasu okazuje się jednak, że szkoła nie musiała być czasem straconym, ponieważ część z odbywających się zajęć może być przydatna w życiu dorosłym. Mowa między innymi o zajęciach z języka obcego, które dawały uczniom szanse zapoznania się z obcą mową. Jednak dla absolwentów szkół nie wszystko stracone – mogą oni poznać języki obce inaczej.

Kursy nie tylko stacjonarne

Prawdziwym zaskoczeniem dla dorosłych osób może okazać się możliwość nauki języka obcego w… domu! Coraz więcej szkół językowych wykorzystuje multimedialne środki przekazu do organizowania zajęć z kursantami. Tym samym dorosły po codziennej pracy może usiąść przed ekranem komputera i porozmawiać z lektorem w języku obcym, rozwiązać określone zadania i po prostu nauczyć się mówić w języku obcym! Alternatywą dla tego typu zajęć pozostają niezmiennie stacjonarne zajęcia w szkołach językowych.

Po co znać języki obce?

O tym, jak bardzo przydatne są języki obce przekonują się zwłaszcza dorośli starający się o stanowisko w określonej firmie. Znajomość obcej mowy to dodatkowy atut pracownika – niekiedy umiejętność konieczna do otrzymania konkretnego stanowiska. Języki obce przydają się także podczas wyjazdów za granicę, czy poszukiwania pracy w Europie i nie tylko. Jednymi z najbardziej uniwersalnych języków obcych są angielski i niemiecki, którymi posługują się setki osób na świecie.