Mimo tego, że w publicznych szkołach organizowane są zajęcia z języków obcych to szkoły językowe działające poza systemem oświaty nie mogą narzekać na brak zainteresowania. W ich przypadku kursantami okazują się być przede wszystkim osoby dorosłe, pragnące poznać język obcy od podstaw, bądź uczniowie oczekujący dopracowania swoich umiejętności. W każdym z przypadków lekcje obywają się kilka razy w tygodniu i obejmują zakres programowy, dopasowany do indywidualnych umiejętności kursanta. Co to właściwie oznacza?

Jak wygląda nauka?

Nauka w szkole językowej odbywa się przede wszystkim z myślą o kursancie. Jeszcze przed przystąpieniem do pierwszej lekcji z wybranego języka lektor przeprowadza krótki test diagnozujący, który ma określić stopień znajomości języka przez osobę uczącą się. Ma on na celu dopasowanie programu do konkretnych umiejętności. Po ustaleniu tego typu informacji lektor i kursant przystępują do ustalenia liczby zajęć w tygodniu, a także ich formy. Lekcje nie muszą bowiem odbywać się stacjonarnie.

Zajęcia z lektorem przez Internet

Dla tych osób, które nie mają czasu na stacjonarne lekcje szkoły językowe przygotowały specjalną ofertę. Część z nich organizuje bowiem zajęcia z lektorem całkowicie online. Jak wówczas wyglądają lekcje języka obcego? Szkoły wykorzystują popularne komunikatory internetowe do tworzenia czatów wideo z kursantami. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnych lekcji kursant i lektor wspólnie rozmawiają, rozwiązują zadania i uczą się języka obcego. Opcja ta często wybierana jest zwłaszcza przez osoby pracujące.